© 2019 by Krakowskie Forum Kultury. Proudly created with Wix.com

SPEKTAKLE

PREMIERA, 17.12, 19.30

PRÓBA OTWARTA, 16.12, 19.00

SPEKTAKL, 17.12, 9.30

SPEKTAKL, 17.12, 11.30

O co w Hance chodzi?

 

Warszawa - Otwarcie Hotelu Grand Polonez Imperial, dziesiątego obiektu w portfolio inwestycyjnym Stefanii Gerlach, zakopiańskiej potentatki na rynku nieruchomości. Zosia Gerlach - córka Stefanii, wraz ze swoim narzeczonym - Jankiem Krywaniem, ochotnikiem Tatrzańskiego Pogotowia Ratowniczego, pomagają w przygotowaniu ceremonii. Nad wszystkim czuwa Dziemba - były agent AW, obecnie osobisty ochroniarz Stefanii Gerlach. Po uroczystym przecięciu wstęgi, w części artystycznej, na scenę wkracza Hanka Białołęka - studentka, laureatka konkursu piosenki, która jeszcze niedawno wynajmowała od Janka Krywania studenckie mieszkanie w Warszawie. Uczucie, które potajemnie ich łączyło wraca ze zdwojoną siłą. Młodzi kochankowie, w trakcie uroczystego poloneza, urywają się dyskretnie z imprezy, żeby wyznać sobie miłość na bulwarach wiślanych.


Zakopane - Hotel Stolnik Resort and SPA, klejnot w koronie obiektów Stefanii Gerlach. Chmara rozpieszczonych warszawskich dzieci, pozostawionych przez żądnych Krupówek korpo-rodziców, bawi się pod okiem animatorów poprzebieranych za rdzennych górali. Ochroniarz Dziemba zwraca im uwagę, że zachowują się zbyt głośno. Tymczasem trwają przygotowania do zaręczyn Janka Krywania i Zosi Gerlach. Niespodziewanie, w hotelu pojawia się Hanka oczekując od Janka wyjaśnień. Janek prosi, aby poczekała na niego w umówionym miejscu na Równi Krupowej. Sam prosi Dziembę o rozwiązanie problemu.

Hanka bezskutecznie oczekuje na Janka, gdy nagle staje przed nią Antek, kolega z białostockiej szkoły zmartwiony jej nagłym zniknięciem z Warszawy. Hanka - z początku łagodnie, z czasem coraz bardziej stanowczo - prosi go, aby zostawił ją samą. Tymczasem w Hotelu Stolnik odbywają się zrękowiny Janka i Zosi, uroczystość symbolicznie łącząca dwa, wielkie zakopiańskie rody oraz ich wspólne interesy. Do samotnej Hanki podchodzi Dziemba, mówiąc, że ma dla niej wiadomość od Janka i chce zorganizować im spotkanie. W rzeczywistości wywozi ją wysoko, w góry i zostawia samą, wśród szalejącej burzy. W kulminacyjnym momencie zrękowin na salę wpada ratowniczka TOPR informując Janka o turystce zagubionej w górach. Ten, bez wahania, rzuca się na ratunek.

Zdruzgotany, zakochany w Hance, bez wzajemności, Antek, wchodzi do baru Hotelu Stolnik, w którym siedzi załamany ojciec Janka. Starzec nie został zaproszony na ceremonię zrękowin własnego syna. Antek, przed publicznością, z goryczą wyznaje swoją miłość do dziewczyny. Tymczasem w Górach szaleje burza. Janek, z narażeniem życia ratuję Hankę i transportuje ją do szpitala. Nad łóżkiem nieprzytomnej dziewczyny spotkają się wszyscy bohaterowie opowieści.