© 2019 by Krakowskie Forum Kultury. Proudly created with Wix.com

HANKA

Nie mam zamiaru naśladować Moniuszki. Treść musicalu jest zawarta w libretcie

- Andrzej Zarycki, kompozytor

Wszystko jest odwrócone: Hanka jest "słoikiem" z Białegostoku i mieszka w Warszawie, Janek ma parę wyciągów narciarskich w Zakopanem

- Tadeusz Płatek, librecista, kierownik muzyczny

17 grudnia o g. 19.30 w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie odbędzie się prawykonanie musicalu Hanka, napisanego przez Andrzeja Zaryckiego (muzyka) i Tadeusza Płatka (libretto).

 

Będzie to współczesna próba opowiedzenia historii Moniuszkowskiej Halki współczesnym  językiem literackim i muzycznym, w dodatku akcja będzie poprowadzona à rebours i Hanka nie będzie góralką, ale „słoikiem” z Białegostoku i mieszkanką Warszawy. Janek - ochotnikiem Tatrzańskiego Pogotowia Ratowniczego, Antek - bezrobotnym kibicem Jagielloni Białystok, Zosia - absolwentką prawa na University of Cambridge, a Dziemba – agentem ochrony. Akcja toczyć się będzie w nowo otwieranym, pełnym przepychu hotelu w Warszawie i podczas groźnej burzy w Tatrach.

 

W spektaklu wezmą udział studenci Krakowskiej Akademii Musicalu, a towarzyszyć im będzie Orkiestra Akademii Beethovenowskiej pod dyrekcją Tadeusza Płatka. Reżyserem spektaklu będzie Paweł Kumięga, choreografem – Natalia Soboń, scenografką i autorką kostiumów – Magdalena Wesołowska.

 

Organizatorem wydarzenia jest Krakowskie Forum Kultury - Instytucja Kultury Miasta Krakowa. Współorganizatorem - Krakowska Akademia Musicalu, partnerem - Stowarzyszenie Autorów ZAIKS.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Zamówienia kompozytorskie”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.